PORAZILI JSME BANÍK MOST V PŘÁTELSKÉM UTKÁNÍ 1:0

Jedna z velmi těžkých prověrek v přípravě čekala na hráče Robstavu a to s Baníkem Most, kdy po našem dobrém výkonu jsme zvládli na půdě soupeře vyhrát 1:0.

Trenér Purkart: Do utkání jsme šli s jasným cílem a to zpevnit obranou fázi po zápasu s Táborskem a být mnohem důslednější a zodpovědnější směrem dozadu. To se dařilo a od první minuty jsme byli poctivý a hráli jsme zodpovědně. Vznikla z toho i první šance v 2. minutě, kterou jsme bohužel nedokázali proměnit. V 15 minutě zakončoval Tomáš Skála po rohovém kopu, ale soupeř stihl na brankové čáře vykopnout míč do bezpečí. Byli jsme my tím, kdo měl více šancí a soupeře jsme v první půli do šancí moc nepouštěli až na jednu chybu, kterou dokázal výborně zlikvidovat brankář Ondra Bleha. Na konci prvního poločasu jsme ze standartní situace udeřili a ujali se vedení.

Trenér Purkart: V druhé půli jsme soupeři téměř vůbec nenabízeli žádné ohrožení naši branky, naopak my jsme měli tři brejkové situace, které jsme určitě měli vyřešit lépe a dát z toho gól. Ze zápasu jsem spokojený, že jsme zapracovali na té obrané fázi, ale naopak bych byl ještě více spokojenější, kdybychom proměnili více brankových situací.